Dodatki do Mozilli

Uwaga: żeby znaleźć wtyczki (pluginy) do Mozilli (np. Java, Flash) zobacz Wtyczki.

Pakiety lokalizacyjne Możesz zmienić język interfejsu użytkownika Mozilli z angielskiego na jeden z poniższych języków. .

Liczba dostępnych języków stale rośnie, więc sprawdź później, czy Twój język nie jest już dostępny. Odwiedź stronę www projektu Mozilla Localization Project aby uzyskać więcej informacji a także by dowiedzieć się, jak ofiarować pakiet lokalizacyjny w Twoim języku. Sprawdź też kompletną listę ofiarowanego materiału lokalizacyjnego.
Kalendarz Mozilla Calendar, aktualnie w fazie alfa-testów, ale zdatny do użycia będzie opartym o standardy rozwiązaniem kalendarzowym, i szóstym członkiem rodziny pakietu aplikacji Mozilla. (tylko Windows i Linux.)
Instalacja | Strona projektu
Aplikacja sprawdzania pisowni Mozilla jeszcze nie jest domyślnie dystrybuowana wraz z aplikacją sprawdzania pisowni, ale taki program jest rozwijany w serwisie MozDev. Instalacja | Strona projektu
Kodowanie PGP/GPG w Mozilla Mail Mozilla już obsługuje S/MIME, jeśli chodzi o bezpieczną pocztę; Enigmail to dodatek dołączający obsługę PGP/GPG. (Wymaga programu PGP/GPG działającego z linii poleceń.)
Instalacja | Strona projektu
Jabberzilla Instant Messaging Jabber jest open-source'owym klientem Instant-Messaging, który może rozmawiać z dowolnym innym komunikatorem na planecie (AOL, MSN, ICQ...). Jabberzilla jest klientem Jabber dla sidebara Mozilli.
Instalacja | Strona projektu
MozBlog Bloguj z Mozillą podczas surfowania.
Instalacja | Strona projektu
Obsługa gestów myszy Nawiguj po sieci używając gestów myszy składających się z kliknięć i przesunięć.
Instalacja | Strona projektu
Edytor MathML Mozilla potrafi wyświetlać MathML (Mathematics Markup Language, Język Znaczników Matematycznych). (Możesz znacznie poprawić wygląd MathML stosując odpowiednie czcionki.) Powstał także edytor MathML.
Instalacja | Strona projektu
BannerBlind BannerBlind pozwala schować bannery reklamowe na większości stron www.
Instalacja | Strona projektu

Więcej dodatków do Mozilli można znaleźć na stronach MozDev i XULPlanet.