Demonstracje

Ta strona zawiera odnośniki do kilku demonstracji ukazujących znakomitą obsługę standardów w Mozilli.

Complex Spiral Eric Meyer pokazuje, co można osiągnąć w przeglądarkach, które tak jak Mozilla obsługują cały CSS1 (standard opublikowany w 1997 r.)
Zobacz
MathML Mozilla standardowo obsługuje MathML, język znaczników matematycznych. Roger B. Sidje pokazuje, co można osiągnąć (nie dotyczy MacOS X).
Zobacz
Widziałam orła cień ;) Mozilla obsługuje alfa-maski w grafice PNG i zmianę przezroczystości obrazu poprzez CSS, co pozwala na niesamowite efekty, takie jak dynamicznie obliczane cienie.
Zobacz
Żółte karteczki Ta implementacja "Żółtych karteczek" na stronie www używa XBL żeby połączyć zachowanie elementów strony. Szkoda, że działa to tylko w Mozilli. Ale i tak jest świetne!
Zobacz
MineHunter - Łowca Min Uczestnik konkursu na "grę poniżej 5 kilobajtów", pełna implementacja klasycznego Sapera w 100% zgodna ze standardami.
Zobacz | Wyjaśnienie
Pasek menu w DHTML Kompletny pasek menu z podmenu, który może być dołączony w prosty sposób do strony WWW, wykorzystując tylko CSS, DOM i Javascript.
Zobacz | Wyjaśnienie
Napisy końcowe Piękny efekt przesuwanego i cieniowanego tekstu autorstwa Marcio Galli, wykorzystujący tylko JavaScript i DOM Level 1.
Zobacz