11. Wsparcie użytkowników końcowych


11.1. Na moje pytanie nie ma odpowiedzi powyżej. Gdzie jeszcze mogę zajrzeć?

Mozilla jest projektem rozwojowym i dostarcza tylko pakietów testowych i prezentacje technologii. mozilla.org nie posiada zasobów dla prowadzenia obsługi technicznej użytkownika końcowego.

Jeśli szukasz ‘wypolerowanego’ produktu dla użytkownika końcowego, skorzystaj z jednej z przeróżnych dystrybucji, z których wiele zapewnia obsługę techniczną.

Użytkownicy Netscape powinni przeczytać strony Netscape Help i Netscape Unofficial FAQ oraz przejrzeć grupy dyskusyjne użytkowników Netscape:

Istnieje wiele stron www z rozbudowaną dokumentacją i odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania (FAQ) dotyczące Mozilli i przeglądarek na niej opartych:

Od tłumacza: Projekt mozillapl.org, którego celem jest spolszczenie Mozilli, na swojej stronie posiada wygodne forum i FAQ, umożliwiające polskim użytkownikom Mozilli uzyskanie pewnej formy pomocy technicznej.

PoczątekSpis treści

11.2. Przeczytałem wszystkie podane strony FAQ, ale wciąż nie uzyskałem odpowiedzi. Gdzie jeszcze mogę pytać?

Kilka samowspierających się grup dyskusyjnych dla użytkowników końcowych istnieje (na serwerze Netscape) dla osób testujących pakiety Mozilli:

(Kliknięcie na jeden z powyższych linków w Mozilli zabierze cię prosto do danej grupy w programie Mozilla Kurier Poczty - Mozilla Mail/News. Użytkownicy Netscape powinni szukać pomocy na podanych wyżej grupach dyskusyjnych użytkowników Netscape.)

Korzystając z tych zasobów, proszę stosować się do ‘Netykiety’ – zwrócić uwagę na panujące na danej grupie konwencje dotyczące np. pisanie "pod" (bottom-posting) vs. pisanie "nad" (top-posting), unikać agresywnego języka itp.

Proszę ponadto pamiętać, że grupy dyskusyjne programistów Mozilli są przeznaczone wyłącznie dla programistów i pytania użytkowników końcowych są przekazywane na wyżej wymienione grupy.

Od tłumacza: Istnieje także nieoficjalna grupa dyskusyjna polskich użytkowników Mozilli - news://news.gazeta.pl/alt.pl.mozilla. Tam również można uzyskać pomoc.

PoczątekSpis treści