9. Jak zaangażować się w tworzenie Mozilli


9.1. Jak mogę zaangażować się w testowanie kompilacji Mozilli i raportowanie błędów?

Ucieszyłoby to nas bardzo. Zacznij od odwiedzin strony Jak zaangażować się w Mozillę (Getting Involved with Mozilla).

Testowe kompilacje są tworzone co noc, a bardziej stabilne kompilacje "kamienie milowe" (milestone) co pięć-sześć tygodni. "Kamienie milowe" powinny być w miarę bezpieczne, nocne kompilacje mogą być (i najprawdopodobniej będą) mniej stabilne. Proszę, zwróć uwagę, że te kompilacje z całą pewnością zawierają nowe błędy – dlatego też wymagają testowania! Przed instalacją testowej kompilacji, upewnij się, że wykonałeś kopie zapasowe swoich danych.

Przed testowaniem w celu raportowania błędów do mozilla.org, weź pod uwagę, że powinieneś używać pakietów z mozilla.org, a nie pakietów opracowanych przez producentów dystrybucji i podmioty trzecie. Błędy w pakietach niepochodzących z mozilla.org powinny być raportowane najpierw do producenta lub autora pakietu.

PoczątekSpis treści

9.2. Ja (albo moja firma) chcielibyśmy ofiarować kod źródłowy do projektu Mozilla.

To ucieszyłoby nas jeszcze bardziej. Ponownie, zacznij od odwiedzin strony Jak zaangażować się w Mozillę (Getting Involved with Mozilla), która szczegółowo opisuje cały proces nadsyłania łat na kod źródłowy i aplikowaniem ich do Mozilli. Grupy dyskusyjne programistów Mozilli także mogą Ci pomóc.

Firmy chcące zaangażować się w Projekt Mozilla ofiarowując pracę swych programistów albo tworząc produkty lub oprogramowanie wykorzystujące kod i technologię Mozilli powinny kontaktować się z Mitchellem Bakerem aby mozilla.org mogła udzielić jak najpełniejszej pomocy.

PoczątekSpis treści