Wsparcie dla Mozilli 1.0

Mozilla jest projektem programistycznym i dostarcza jedynie testowe kompilacje pakietu oraz demonstracje technologii. mozilla.org niestety nie ma środków, by prowadzić wsparcie techniczne dla użytkowników końcowych.

Jeśli zaistnieje potrzeba prawdziwego wsparcia technicznego, powinno się zrobić użytek z jednej z dystrybucji wypisanych na dole tej strony, z których większość dostarcza wsparcie dla użytkownika końcowego.

Istnieje ponadto wiele stron www, zawierających dogłębną dokumentację i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Mozilli i przeglądarek na niej opartych:

Dodatkowo, kilka poświęconych Mozilli samowspierających się grup dyskusyjnych dla użytkowników końcowych można znaleźć na serwerze Netscape:

Proszę pamiętać, że deweloperskie grupy dyskusyjne Mozilli są przeznaczone jedynie dla programistów Mozilli, a pytania użytkowników końcowych zostaną przekierowane do powyższych grup. Proszę nie pisać e-maili z pytaniami użytkowników końcowych do programistów.

Niżej wymienione organizacje tworzą pakiety przeglądarek oparte na Mozilli:

MozillaPL
MozillaPL jest polską dystrybucją Mozilli, ukierunkowaną zarówno na użytkowników końcowych jak i dla programistów. Od oryginalnej Mozilli odróżnia ją przede wszystkim domyślnie instalowany polskojęzyczny interfejs użytkownika, polskie ustawienia środowiskowe i kilka dodatkowych wtyczek. Obecnie dostępna jest dla Linuksa i Windows.
Beonex
Beonex jest open-source'ową dystrybucją Mozilli dla Windows i Linux, ukierunkowaną na użytkowników końcowych - zarówno indywidualnych jak i firm.
Debian
Debian jest darmowym systemem operacyjnym opartym na jądrze Linuksa. Zawiera ponad 3950 pakietów skompilowanego oprogramowania w wygodnym do instalacji formacie. Jedną z tych aplikacji jest właśnie Mozilla.
IBM Web Browser
Przeglądarka IBM Web Browser jest portem Mozilli dla OS/2, z dodanym modułem sprawdzania pisowni i pluginem Flash.
Netscape
Netscape jest komercyjną dystrybucją Mozilli dla Windows, Linuks i Macintosha. Ukierunkowana jest na użytkowników końcowych, zawiera klienta AIM (AOL Instant Mesaging) i moduł sprawdzania pisowni.
OEone HomeBase
HomeBase jest kompletnym środowiskiem operacyjnym zbudowanym na bazie przeglądarki Mozilla i systemu operacyjnego Linux. Jest na tyle proste, że może być używane przez komputerowych nowicjuszy, jednocześnie pozwalając zaawansowanym użytkownikom na dostosowanie do ich potrzeb.
Red Hat Linux
Red Hat Linux jest dystrybucją systemu operacyjnego Linux, która zawiera wiele pakietów, w tym Mozillę.
Sun Netscape 6
Sun dostarcza port najnowszej przeglądarki Netscape'a, klienta poczty i instant messaging dla Solarisa.
Ximian GNOME
Ximian GNOME jest kompletnym, łatwym w użyciu środowiskiem operacyjnym dla użytkowników Linuksa i Uniksa. Zawiera przeglądarkę Mozilla i obsługuje szeroki zakres dystrybucji i platform, m. in: Red Hat, Mandrake, SuSE, Debian, TurboLinux i inne.
Chimera, Galeon i K-Meleon
Chimera (Mac OS X), Galeon (Linux) i K-Meleon (Windows) są projektami składającymi się z samych przeglądarek. Oparte są o technologię Mozilli.

Pytania na temat tych produktów powinny być kierowane do odpowiednich organizacji, a nie do mozilla.org.