Dla twórców stron www

Mozilla jest jak dotychczas najlepszą platformą dla webmasterów, chcących budować strony www zgodnie ze standardami. Narzędzia, które zostały oparte o Mozillę, znacznie bardziej niż inne środowiska ułatwiają tworzenie i poprawianie stron www, zwłaszcza tych bardziej skomplikowanych i/lub dynamicznych.

Venkman - debuger JavaScript Venkman jest środowiskiem debugowania ("odpluskwiania") JavaScriptu dla przeglądarek opartych o Mozillę. Pozwala na debugowanie kodu JavaScriptu na stronie www w ten sam sposób, w jaki debugujesz kod C++ działający pod Twoim systemem operacyjnym. Obsługuje breakpoints, inspekcję odwołań do stosu (call stack inspection) i inspekcję zmiennych/obiektów (variable/object inspection).
Strona projektu | Instalacja | Podręcznik
Inspektor DOM Inspektor DOM (DOM Inspector) jest wyjątkowym narzędziem, które może być wykorzystane do sprawdzania i edycji DOM dowolnego dokumentu web, umożliwiając Ci zobaczenie strony dokładnie w taki sposób, w jaki widzi go przeglądarka. Po hierarchia DOM można nawigować przy użyciu okna podzielonego na dwie części, które pozwalają na różne sposoby wyświetlać dokument i wszelkie jego elementy.
Strona projektu | Podręcznik
Konsola JavaScript Nasza konsola JavaScript podaje dokładne szczegóły każdego błędu skryptu (odnalezionego na stronie lub w zewnętrznym pliku). Możesz także uruchamiać polecenia JavaScriptu po prostu je wpisując, przejrzeć ścisłe ostrzeżenia JavaScriptu i wyjście <xsl:message> w Twoim XSLT.

Powyższe trzy narzędzia są dostępne z menu Narzędzia (Tools) | Narzędzia programistyczne (Web Development), jeśli zainstalowałeś pełną wersję Mozilli.

Odnośniki do standardów www w sidebarze Sidebary zawierające odnośniki do standardów niemal każdej technologii, o której możesz pomyśleć - od CSS do XSLT, w tym także HTML 4.01, XHTML i DOM 2. Te małe sidebary pozwalają Ci mieć specyfikacje pod ręką, dzięki czemu możesz w ciągu sekundy sprawdzić składnię danego polecenia czy też stan dowolnego standardu.
Strona projektu
Generator kodu - Mozilla Source Generator Chciałeś kiedykolwiek zobaczyć źródło swojej strony po wykonaniu skryptów? Sprawdź Mozilla Source Generator, który tworzy sformatowane źródło HTML na podstawie aktualnego obiektowego modelu dokumentu strony.
Strona projektu

Istnieje długa lista dokumentacji dla twórców stron www używających Mozilli i technologii W3C.